Eskiler Gazozlar Ahali Kahve'de - 03.12.15

Eskiler Gazozlar Ahali Kahve'de
Gazete Kadıköy güzel bir haber yapmış. 20-26 Kasım 2015 tarihli gazetede Ahali Kahvesi’nden bahsetmiş. Ahali Kahvesi Kadıköy Bahariye’de hoş bir mekan. Antika eşyaları, eski Türk film afişleri, eski yağlı boya resimleri, çevirmeli telefonlar ve eskiye ait birçok nostaljik eşyanın barındığı Ahali Kahvesi, geçmişe açılan bir kapı gibi. Yıllarca eski eşyaları toplayan Veli Ergün, Cem Erdost İleri ile birlikte açmış burayı.
Biraz da Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi ilham olmuş. Veli Bey sürekli Orhan Pamuk’la bit pazarında karşılaşıyormuş. Neden geldiğini sonradan anladım, diyor. ‘’Masumiyet Müzesi’’ içinmiş. Müzeyi de gezdikten sonra, müze gibi bir kahve oluşturmak istemiş. E güzel de olmuş.
Ahali Kahvesi’nin bir diğer özelliği de tabi ki eski gazozlar. Birçoğu 60'lı 70'li yıllardan gelen 20-25 çeşit gazozu bulmak mümkün burada. Hem de leblebili servis ile. Geçmişi şöyle bir süzgeç ederken, vaktinizi de çeşitli oyunlarla eğlenceye dönüştürebileceğiniz bir yer Ahali Kahvesi.
Özellikle gazoz kapağı maçları kıran kırana geçiyor... Aynı eskilerdeki gibi

 

Antalya Gazoz (24 adet)

Antalya Gazoz, yeni faaliyete başladı. Geleneksel üretim anlayışı ile üretim yapıyor, aynı eski gazozlar gibi. Ayrıca içeriğinde bulunan yüzde yüz bal tadına tat katıyor.

42,00 TL
Hatay Gazoz (24 adet)

130 yılı aşkın bir geleneğin modern teknolojiyle buluşmasıyla yeniden üretilen Hatay Gazoz'u. PH değeri 9.4 olan doğal mineralli maden suyundan üretildiği için benzersiz bir tada sahiptir.

42,00 TL
Bor Gazoz Hindistan Cevizli (24 adet)

a:6:{i:0;s:175:"Hindistan Cevizli Bor Gazozu, The Middle East Beverage Awards tarafından "Unique Carbonated Drink" (Eşsiz Gazlı Alkolsüz İçecek) Ödülü\' ne laik görüldü.";i:1;s:0:"";i:2;s:0:"";i:3;s:0:"";i:4;s:0:"";i:5;s:0:"";}

42,00 TL
Marmaras Çam Havası (24 adet)

Son zamanlarda aramıza katılan Marmaras Gazozu, gençlerin, yaşlıların, tüm halkın beğenisini topladı. Klasik, çam reçineli, şekersiz çeşitleri ile dikkat çeken Marmaras Gazoz'u bal ile tatlandırılıyor.

42,00 TL