Eskiler Gazozlar Ahali Kahve'de - 03.12.15

Eskiler Gazozlar Ahali Kahve'de
Gazete Kadıköy güzel bir haber yapmış. 20-26 Kasım 2015 tarihli gazetede Ahali Kahvesi’nden bahsetmiş. Ahali Kahvesi Kadıköy Bahariye’de hoş bir mekan. Antika eşyaları, eski Türk film afişleri, eski yağlı boya resimleri, çevirmeli telefonlar ve eskiye ait birçok nostaljik eşyanın barındığı Ahali Kahvesi, geçmişe açılan bir kapı gibi. Yıllarca eski eşyaları toplayan Veli Ergün, Cem Erdost İleri ile birlikte açmış burayı.
Biraz da Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi ilham olmuş. Veli Bey sürekli Orhan Pamuk’la bit pazarında karşılaşıyormuş. Neden geldiğini sonradan anladım, diyor. ‘’Masumiyet Müzesi’’ içinmiş. Müzeyi de gezdikten sonra, müze gibi bir kahve oluşturmak istemiş. E güzel de olmuş.
Ahali Kahvesi’nin bir diğer özelliği de tabi ki eski gazozlar. Birçoğu 60'lı 70'li yıllardan gelen 20-25 çeşit gazozu bulmak mümkün burada. Hem de leblebili servis ile. Geçmişi şöyle bir süzgeç ederken, vaktinizi de çeşitli oyunlarla eğlenceye dönüştürebileceğiniz bir yer Ahali Kahvesi.
Özellikle gazoz kapağı maçları kıran kırana geçiyor... Aynı eskilerdeki gibi

 

Yeni Zafer Mandalin (24 adet)

Denizli'nin eskimeyen gazozu Yeni Zafer, pancar şekeriyle imal ediliyor. Yeni Zafer Yurt dışında da beğenilerek içiliyor. Ayrıca Ege Bölgesi'nden Yeni Zafer gazoz içilmeden geçilmez deniyor.

49,00 TL
Kızılcahamam Çamlık Gazoz (24 adet)

% 100 sıvı pancar şekerinden imal edilen Kızılcahamam Çamlık gazoz 24 adetlik kolilerde kapınıza teslim satışa sunuluyor. 250 cc'lik gazoz Kızılcahamam maden sularının güvencesiyle üretiliyor. Gazozda içeyim minerallerden de eksik kalmayayım diyorsanız, denemelisiniz.

49,00 TL
Samsun Gazoz (24 adet)

Giresun Meşrubat tarafından mineralli su ile dolum yapılıyor. % 100 pancar şekeriyle tatlandırılan Samsun gazozlarının klasik, limonlu ve mandalinalı çeşitlerini www.gazozname.com.tr den kapıda ödeme ayrıcalığı ile satın alabilirsiniz.

49,00 TL
Datça Gazoz (24 adet)

Son zamanlarda aramıza katılan Datça Gazozu, gençlerin, yaşlıların, tüm halkın beğenisini topladı.

49,00 TL